Простият ключ към грижата за лозята е разкрит

Простият ключ към грижата за лозята е разкрит

Простият ключ към грижата за лозята е разкрит

Blog Article

Видео Подкаст: Никола Газдов: В последните години енергетиката е като влакче на ужасите

Лозата не прави изключение. Времето за стареене при нея варира значително в зависимост от сорта и начина на отглеждане, въпреки че възрастта й на годност се изчислява според биолозите и до стотици години.

Някои от моделите са несиметрични (обикновено изнесени надясно от трактора), което им дава възможност да се движат по-близо до стволовете на дърветата и да оставят по-тясна необработена ивица в реда.

Доц. д-р инж. Ангел Трифонов, Аграрен университет – Пловдив

За да се получи висок добив, като същевременно се запази здравето на растенията, е необходимо да се вложат много усилия и то навреме.

По последни проучвания плоскорезните разрохкващи обработки ограничават водната и ветровата ерозия и постигат по-равна повърхност на почвата в междуредията.

Автор: Юлиана Стоичкова Юлиана Стоичкова завършва Факултета по журналистика на СУ „Св. Климент Охридски“. Дълги години се занимава с печатни медии в областта на градинарството и цветарството.

Подобна обработка е много полезна и се препоръчва при сухи и тежки сбити почви.

В бежовия - какво ще предстои през следващата година. Резитба на части при лоза и асма, извършена правилно, допустимо и неправилно Най-простата схема, която много бързо и лесно ориентира как да изглежда лозата преди и след резитба Всички пръчки трябва да се нарежат, съберат, изнесат и изгорят, - само така няма да стават причина за заразявания през наближаващата вегетация

След това идва етапът да се оформи калус около спойката. За тази цел пръчките се редят в сандъчета, като им се осигуряват подходящи условия - въздух, топлина и влага.

По същия начин се обработват засадените в редица, край пътеки или стени в дворни пространства, асмички.

Пролетното засаждане се приема у нас като по-масова практика. Най-добре е то да се извърши обработване на лозя през втората половина на март и началото на април, щом е възможно да се работи.

Всяка година много хранителни вещества от почвата се извличат с прибирането на реколтата и изрязаните пръчки. Калиевите, фосфорните и азотните минерални торове се заравят през пролетта, при обработване на почвата.

тогава го наричаме присаждане на място. А когато облагородяваме резник, който все още не е пуснал корени, то тогава операцията се нарича присаждане на маса.

Report this page